Architektura – dziedzina sztuki

171 Views 1 Comment
Architektura – dziedzina sztuki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Architektura - dziedzina sztukiArchitektura to dziedzina nauki, która zajmuje się projektowaniem i tworzeniem budynków. Już od najdawniejszych czasów architekci konkurowali z innymi twórcami, z rzeźbiarzami, czy malarzami, o prymat pierwszeństwa.

Patrząc na wytwory ludzkiej myśli architektonicznej, takie jak choćby przepiękna Katedra Notre Dame w Paryżu, czy Bazylika św. Piotra w Watykanie trudno nie podzielać zdania, że ich twórcy to wielcy artyści. Z podziwem patrzymy na świadectwo ich geniuszu i wierzymy, że tylko prawdziwy artysta był w stanie stworzyć coś tak doskonałego.

Ale i współczesna architektura, szczególnie te jej wytwory, które poruszają naszą wyobraźnię swą oryginalnością, potwierdzają, że tworzą ją nie zwykli kreślarze, ale ludzie obdarzeni niezwykłą wyobraźnią i talentem. Hala Koncertowa w Los Angeles, czy przepiękna Sydney Opera House to znaki współczesnej estetyki. Marmury zostały w dużej mierze zastąpione szkłem i stalą, to tworzywo dzisiejszego architekta. Ich dzieła, monumentalne, geometryczne, dziwne będą wyrazem naszych czasów dla następnych pokoleń.

Frazy: Tynk mozaikowy Lakma, plisy Oświęcim, Gniewiński portal, Vademecum elektryka SEP, Stojaki na ulotki - Brooklyn, Drepo zadaszenia tarasów, Tanie multiplikatory, Szamba Betonowe Brzozów, internorm okno kf410, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, balayage fryzjer kraków

About the author

Related Articles

1 Comment

  1. słupki betonowe

    Portal bardzo mi sie podoba oraz zawartosc witryny.

Comments are closed.

Archiwa
Kategorie