Cynkowanie galwaniczne

31 Views Comment Off
Cynkowanie galwaniczne
2 votes, 4.50 avg. rating (87% score)

Cynkowanie galwaniczne (4)Wśród procesów galwanicznych dużą popularnością cieszy się ostatnio fosforowanie. Zapewnia ono powłokę fosforanową, wykonaną oczywiście z fosforu, która ochrania metal przez korozją. Niejednokrotnie bywa także pewnego rodzaju podkładem, który poprzedza wykonanie powłoki lakierniczej. Warstwa fosforanowa wykazuje się natomiast niską porowatością i zbudowana jest z dobrych kryształków. Gwarantuje jej to sporą elastyczność i nie pozwala jej się odkształcać.

Innym przykładem usług galwanicznych jest cynkowanie galwaniczne, o którym każdy zapewne słyszał, oraz cynowanie – wciąż dla niektórych obce. Ten drugi proces pozwala przygotować warstwę odporną na korozję. Ma ona także dość wysoki połysk, który przekazuje wybranym przedmiotom. Cynowanie można realizować na dwa sposoby, dlatego doczekało się ono swoich poszczególnych odsłon – bywa albo kwaśne, albo alkaliczne. Przeważnie stosuje się je w przemyśle spożywczym. To ta branża nauczyła się je najlepiej i najbardziej efektywnie wykorzystywać.

Zobacz także pozostałe artykuły o budownictwie:

Frazy: Fotoprzekaźnik Sick, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, busy do danii szamotuły, baront schody, etykiety inspekcyjne z datą, plisy Oświęcim, kinesiotaping bielsko biała, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, Fotodepilacja Żary, kubota l3200 cena, standy eliptyczne cena druku

About the author

Related Articles

Archiwa
Kategorie